top of page

מה מייחד את מנשא קוקוצ'ו?

יש כל כך הרבה מנשאים לתינוקות בשוק, אז למה לבחור דווקא בקוקוצ'ו?
(להשוואה בין מנשא קוקוצ'ו למנשאי ילקוט אחרים, בדגש על ארגו ובייביביורן ליחצו כאן)

מנשאי קוקוצ'ו מאושרים כבעלי תקן אמריקאי ואירופאי
ומומלצים ע"י המכון הבינלאומי לדיספלסיה של מפרק הירך (International Hip Dysplasia Institute).

השיטה

למנשא קוקוצ'ו שיטת לבישה יחודית. בשונה משאר המנשאים המוכרים בשוק, קודם מאבטחים את התינוק למנשא ורק אח"כ לובשים. זה ממש קל מלפנים, אבל גם בלבישה על הגב. לשיטת הלבישה הזו יש שני יתרונות משמעותיים: ראשית, ממש קל להוריד תינוקות שנרדמו במנשא מבלי שיתעוררו. שנית, הנשיאה על הגב שיש לה יתרונות רבים, קלה מהירה ואפשרית, באופן עצמאי (פירוט בהמשך).

שינה ששש...

תינוקות אוהבים להרדם במנשאים, במיוחד בכאלו שנוחים להם. למנשא קוקוצ'ו יש תמיכה מובנית וקבועה לראש התינוק, גם כאשר הוא ער וגם כאשר הוא ישן.
ומה קורה לאחר שהתינוק נרדם במנשא? ברוב המנשאים קשה להוריד תינוק מהמנשא  מבלי שיתעורר. במנשא קוקוצ'ו לעומת זאת, בזכות העובדה שגם בזמן ההורדה התינוק נשאר חגור וחבוק במנשא, הוא ממשיך לישון ולא מתעורר גם אחרי שמורידים אותו. השיטה הזו יחודית למנשא קוקוצ'ו ויוצרת אפקט דומה לעיטוף (כאשר עוטפים את התינוק בבד גדול באופן "שמחזיק" אותו). ניתן להשאיר את התינוק לישון בקוקצ'ו תחת השגחה גם לאחר שמורידים אותו.

מנשא לתינוק

ארגונומי לתינוק

חגורת המותן היחודית של מנשא קוקוצ'ו מאפשרת להתאים את תנוחת הרגליים של התינוק לשלב ההתפתחותי שלו, מרגליים בתוך המנשא בתנוחת רגלי צפרדע, דרך פישוק צר לתינוקות צעירים ועד פישוק רחב לתינוקות בוגרים ופעוטות. ידי התינוק נשארות "איתו" בתוך המנשא באופן שהוא יוכל להשתמש בהן (לשים יד בפה, להניח יד על הראש או על אמא וכד'). בנוסף לכך, המנשא מספק מרחב לפלג הגוף העליון של התינוק ואינו מצמיד את חגורת הכתפיים שלו יתר על המידה. מרחב זה מאפשר לשאת את התינוק עם הפנים להורה גם כשהוא מתחיל להיות סקרן וכן מתאים יותר לתינוקות הסובלים מריפלוקס.
לקריאה נוספת  על פיזיולוגיה ומנשאים

ארגונומי להורה

חגורת המותן, הכתפיות ומבנה שמחלק היטב את משקל התינוק סביב מרכז הכובד של ההורה ומאפשר נשיאה צמודה וגבוהה, גורמים לכך שהמנשא נח במיוחד ומאפשר שימוש אינטנסיבי ללא כאבי גב.

ככל שמשקל התינוק גדל, ממולץ (וארגונומי יותר) לשאת אותו על הגב. כפי שצויין, במנשא קוקצ'ו ניתן לשאת על הגב בקלות רבה ומשלב מוקדם יותר מאשר במנשאים אחרים.
לקריאה נוספת  על פיזיולוגיה ומנשאים

אידאלי כמנשא לטיולים

כשחושבים על מנשא טיולים, חושבים על מנשא קונסטרוקציה, אבל למעשה לא לוקחים בחשבון שמנשא קונסטרוקציה מעמיס על הגב יותר ממנשא ילקוט. העומס נוצר גם מהמשקל הרב של המנשא עצמו וגם מהעובדה שהתינוק אינו יושב בצמוד לגוף ההורה, כלומר מרכז הכובד שלו רחוק ויוצר עומס נוסף. הטילטול שנוצר מחוסר ההצמדה, גם הוא מקשה על ההורה הנושא, ואלו כנראה הסיבות שאם יש גבר בסביבה, הוא יהיה זה שנושא. זה פשוט קשה יותר...
מנשא קוקוצ'ו מאפשר נשיאה צמודה, גבוהה ובטוחה על הגב בשלב המוקדם ביותר מכל מנשאי הילקוט ומנשאי הטיולים. התינוק נישא כשהוא צמוד להורה ויש לו תמיכה לראש למקרה שיתעייף או ירדם ואחיזה טובה לתנוחת הרגליים. האפשרות לשאת גם תינוקות צעירים מאוד על הגב ( כבר מגיל 3-4 חודשים, ראו הגבלה בהוראות השימוש), מספקת נשיאה בטוחה יותר, ארגונומית יותר להורה ומהנה לתינוק.

מידה אחת

מנשא קוקוצ'ו מגיע במידה אחת גם לתינוק וגם להורים.
לתינוק- מגיל לידה (3.2 ק"ג) ועד לגיל 3-4 (18 ק"ג). התאמה לגודל ולשלבי ההתפתחות השונים של התינוק , באמצעות כיוונון של החלל המיועד לתינוק בתוך המנשא וכיוונון רוחב הפישוק.
להורים- מנעד רחב של כיוונון רצועות הכתפיים וחגורת המותן, ביחד עם גיזרה שלוקחת בחשבון מבנה גוף נשי וגברי מאפשרים לנושאים בעלי מידה ומבנה גוף שונים, להשתמש באותו מנשא.

אלוף בנשיאה על הגב

בתיכנון של מנשא קוקוצ'ו שמנו לנו למטרה לשים דגש על פיתרון מודרני לנשיאה שהיתה נהוגה מאז ומתמיד ובכל קצוות תבל בעיקר על הגב. הנשיאה על הגב מאפשרת להורה להמשיך בשגרת יומו כאשר התינוק חווה את היומיום ביחד איתו. הנשיאה על הגב בריאה יותר לגב ההורה ומספקת לתינוק את המגע לו הוא זקוק לצורך התפתחות, אך מבלי שהוא נמצא במרכז ו"מנהל" את ההורה. כאשר התינוק נישא על הגב ניתן לבצע פעולות יומיומיות בקלות רבה יותר, ניתן להתייחס ולעזור לאחים גדולים יותר במשפחה וניתן לטייל בנוחות ובביטחה.
שיטת הלבישה של מנשא קוקוצ'ו מאפשרת "לשים" את התינוק על הגב בבטיחות ובקלות רבה יותר ממנשאים אחרים, וביחד עם המבנה היחודי, מאפשרת לשאת על הגב תינוקות צעירים יותר מאשר במנשאים אחרים.

bottom of page