top of page
 • לאילו גילאי תינוקות מנשא קוקוצ'ו מתאים?
  מנשא קוקוצ'ו מתאים לשימוש בנשיאה קידמית מיד לאחר הלידה עם תינוק בריא במשקל מינימום של 3.2 ק"ג. נשיאה על הגב אפשרית ממשקל מינימום של 6 ק"ג ומותנית בכך שהתינוק מסוגל להחזיק את ראשו באופן יציב. משקל המקסימום לשימוש מלפנים הוא 12 ק"ג. זהו משקל שמאוד מעמיס על הגב בתנוחה זו ומומלץ לעבור מוקדם יותר לנשיאה על הגב). משקל המקסימום לנשיאה על הגב הוא 18 ק"ג. זהו משקל של פעוטות בגיל 3-4 ולעיתים אף גדולים יותר.
 • מתי מעבירים את החיבור של חגורת המותן?
  בגיל לידה ניתן לחבר את חגורת בשני המצבים, בהתאם לנוחות שלכם ושל התינוק (רוב ההורים מעדיפים את החיבור הרחב). רגלי התינוק נשארות בתוך המנשא בתנוחת רגלי צפרדע וחגורת המותן מהודקת בגובה המותניים. סביב גיל שישה שבועות ניתן לחבר את חגורת המותן לרוכסנים הקרובים ולשאת את התינוק כשרגליו יוצאות החוצה בפישוק מעל לחגורת המותן. כאשר אין מספיק תמיכה מתחת לירכיים של התינוק, סביב גיל 8 חודשים (תלוי באורך הירך של התינוק), כדי לאפשר תמיכה בפישוק רחב יותר, יש להעביר את חגורת המותן לרוכסנים הרחוקים (the wide waist band setting).
 • האם קוקוצ'ו הוא מנשא פיזיולוגי?
  בקצרה, כן :) מנשא לתינוק קוקוצ'ו הוא מנשא דינמי שמתאים לפיזיולוגיה המשתנה של התינוק ולפיזיולוגיה של מבני גוף שונים של ההורים. מאחר וזהו נושא מורכב יותר מתשובה קצרה, ניתן לקרוא על הנושא לעומק במאמר שלנו: " מנשא פיזיולוגי או לא פיזיולוגי, זאת השאלה" וכן לקרוא את ההמלצות מקצועיות על הקוקוצ'ו של ד"ר ענבל שמיר, מוחית להתפתחות תינוקות, ושל תחיה אילת, מומחית בפיזיוטרפיסטיה נוירו התפתחותית. חשוב לציין שגם בקוקוצ'ו, כמו בכל מנשא אחר, כדי שהמנשא יתן מענה פיזיולוגי מיטבי, יש להתאים ולכוונן אותו היטב הן להורה והן לתינוק. שימו לב, הרשת מלאה בדעות והטעיות בנושא הפיזיולוגיה במנשאים, לעיתים בשל אינטרסים מסחריים ולעיתים בשל ידע שיטחי מידי. יועצות מנשאים הן מעולות להדרכה לגבי שימוש במנשא, בתנאי שהן מכירות את המנשא הספציפי היטב וקיבלו בעצמן הדרכה עמוקה כיצד להשתמש בו. ההכשרה שלהן כמדריכות היא בת מס' ימים בודדים ועל כן אין להן כישורים מספיקים כדי לקבוע אם מנשא הוא פיזיולוגי או לא.
 • האם ניתן לכבס את מנשא קוקוצ'ו ואיך?
  כן, ניתן לכבס את המנשא בכביסה ידנית או במכונה, רצוי במים קרים ואפשר עד 30°C. מנשאים בצבע כהה יש לכבס בנפרד. היבוש בצל, לא במייבש. לפני הכביסה מומלץ להפריד את חגורת המותן מגוף המנשא ויש להוציא את המראה המצורפת ולכבס בלעדיה. את כיסויי הכתפיות המצורפות למנשא נית כמובןן לכבס בנפרד ולעיתים קרובות יותר מאשר את המנשא עצמו.
 • האם ניתן לשאת בקוקוצ'ו כשפני התינוק מופנות החוצה (וגבו להורה)?
  במנשא קוקוצ'ו לא ניתן לשאת את התינוק עם הפנים החוצה באופן מכוון. תנוחה זו שנויה מאוד במחלוקת מאחר והיא לא מספקת תמיכה טובה לתינוק ומעמיסה מאוד על גב ההורה. בשונה ממנשאים אחרים, במנשא קוקוצ'ו התינוק נהנה להינשא עם הפנים להורה גם בשלב בו הוא מגלה סקרנות לסביבה. ניתן לקרוא על הנושא בהרחבה כאן במידע על מנשאים (בתפריט הראשי)).
 • לאילו מידות של הורים הקוקוצ'ו מתאים?
  קוקוצ'ו הוא מנשא עם טווח מידות רחב מאוד, ועם כיוונון קל ומהיר מתאים גם להורים גבוהים ורחבים וגם להורים בעלי מידות קטנות. ההמלצה שלנו היא- שחררו את הרצועות של הכתפיות רק עד למידה שתאפשר לכם לשאת בנוחות, באופן שהכתפיות מונחות "יפה" על הכתפיים, אבל לא נמוך ומשוחרר מידי. לחלוקת משקל טובה ונשיאה בטוחה נרצה להגיע לתת לתינוק נשיקה על המצח ושחגורת המותן תהיה הדוקה בגובה המותניים ולא בגובהה האגן.
 • האם מנשא קוקוצ'ו מתאים לקיץ הישראלי?
  מנשא קוקוצ'ו פותח בישראל, שהיא מדינה חמה עם קיץ ארוך, לכן היה חשוב לנו שהמנשא יתאים למזג אוויר חם. מבנה המנשא הוא כזה שמכסה את גוף ההורה במינימום ואינו מצמיד יתר על המידה את פלג הגף העליון של התינוק להורה. הספוג הפנימי של המנשא מחורר וכל אזורי המגע של המנשא בגוף ההורה או התינוק עשויים מרשת תלת מימדית נושמת עם שכבת מגע מכותנה (הרשת היא ייחודית למנשא קוקוצ'ו). שכבות אלו יוצרות ריפוד מחומר טיבעי ונושם אשר אינו מחמם.
 • המנשא לא נח לי. מה עושים?
  שימוש במנשא אמור להיות נח, אבל בגלל שמנשא הוא מוצר מורכב יש צורך לעקוב בסבלנות אחר הוראות השימוש ו"לשחק עם הכיוונינים. במידה ולא הסתדרתם עם ההוראות, אל תרימו ידיים! אתם מוזמנות ומוזמנים וליצור אתינו קשר. ניתן לקבל תמיכה בהתכתבות עם תמונות בוו'אצאפ או לקבוע איתנו שיחת תמיכה בוידאו. מניסיוננו, תמיכה יכולה לעשות הבדל משמעותי בתחושת הנוחות במנשא (וזה נכון אגב, לגבי כל מנשא לתינוק, לא רק שלנו!) זהו מס' הטלפון של הוו'אצאפ והתמיכה שלנו: 037963080
bottom of page